Filtrele
Thales Pırlanta Kurye
İstanbul içi 4000 TL ve üzeri alışverişlerde
Kurye ile hızlı teslimat seçeneği
Thales Pırlanta Kargo
Türkiyenin her yerine
Ücretsiz ve Sigortalı Kargo
Thales Pırlanta Teslimat
Dünyanın Dört bir yanına
Sigortalı Teslimat

Alyans Modelleri

341 Ürün
Tümü

Evliliklerin Sembolü Alyanslar

Alyanslar aşık iki insanı birbirine sonsuza dek bağlayan yüzüklerdir. İnsanların ömürleri boyunca en uzun kullandıkları takılar alyanslardır.  Alyanslar Mısırlılar dönemine kadar uzanmaktadır. Hatta eski mısır inanışlarında sol elin yüzük parmağına takılmasının da bir anlamı olduğuna inanılmaktaydı. Sol elin dördüncü parmağında kalbe kadar giden bir damar olduğuna inanıldığı için alyanslar sol elin parmağına takılırdı. Bu inanış günümüze kadar sürmekte ve hala alyanslar sol elin yüzük parmağına takılmaktadır. Alyans eski dönemlerde tek model olarak satılırken günümüzde altın, beyaz altın, yeşil altın, lazer kesim, iki renk hatta üç renk olarak farklı alyans modelleri üretilmektedir. Seçeneğin artması ile birlikte alyans seçerken bazı noktalara dikkat etmeninde önemi artmaktadır.

Alyans Seçimlerinde Yapılan Hatalar

Alyans seçimlerinde yapılan hataların başında yüzük ölçüsü alma durumu gelmektedir. İçi dolu klasik alyanslar haricinde seçim yapılan diğer modellerde alınan yüzüklerde ölçü bire bir tutmayabiliyor da. Örneğin düğün öncesi yapılan diyetler evlilik sonrası alınan kilolar parmak ölçülerinde büyük farklılıklar göstermektedir. Örneğin evlilik sonrası alınan 5 kilo kadar bir fark ölçüde 1 numara kadar yükselmeye neden olur. Yüzük parmağınıza yerleşebilir fakat yüzüğün kenarından fazlalıklar çıktığı için estetik görüntü kaybedilir. Bu durum sağlık açısından da birçok olumsuz duruma neden olur. Sinirlere zarar vererek zamanla kemik erimesine kadar ilerleyen sorunlara yol açar. Bu konuda yapılması gereken ise gün içerisinde ve sabah ilk uyanıldığında parmaklarda şişlik olduğu için ince alyans modelleri seçimlerinde yarım numara büyük kalın modellerde ise bir numara büyük olarak seçim yapılmaktadır.

Taşlı Alyans Modelleri Seçimlerinde Bilinmesi Gerekenler

Modern tasarımlar alyans seçimlerinde de oldukça önemli bir yer kaplamaktadır. Bu durumda estetik ve şıklık bakımından en çok tercih edilen taşlı alyans modellerinde en sık yaşanılan sorun taşların zamanla içinde düşmesidir. Bu konuda bilinmesi gerekenler ile taşların düşme sorunu olmadan alyansınızı uzun yıllar kullanabilirsiniz. Taşların bulunduğu tırnakların kalınlığı 50 mikron civarlarında olmaktadır. Zaman içinde elinizin zeminlerle temas etmesine bağlı olarak tırnaklarda ezilmeler meydana gelir ve taşlarda düşme meydana gelir. Bu durum taşları sonradan takılan ürünlerde oluşur ve piyasada neredeyse her model bu şekilde üretilir. Taşların düşme durumu freza ile yuva açılıp iyi bir işçilikle işlenen alyans modellerinde taşların düşme olasılığı oldukça azdır. Alyans modelleri genellikle zirkon adı verilen taşlardan üretilir. Pırlanta taş tercihi yok denecek kadar azdır. Alyans satın alırken belirttiğimiz özelliklere dikkat ederek daha sağlıklı bir seçim yapmış olursunuz.