Filtrele
Ürün Grupları
Thales Pırlanta Kurye
İstanbul içi 4000 TL ve üzeri alışverişlerde
Kurye ile hızlı teslimat seçeneği
Thales Pırlanta Kargo
Türkiyenin her yerine
Ücretsiz ve Sigortalı Kargo
Thales Pırlanta Teslimat
Dünyanın Dört bir yanına
Sigortalı Teslimat

Altın Alyans

5 Ürün
Tümü

Altın Alyans Modelleri

Yıllar geçse de altına olan ilgi ve rağbet azalmadan düğün, nişan, özel gün ve hediye olarak tercih edilecektir. Evliliğin simgesi olan alyans seçimlerinde her ne kadar geleneksel olsa da altın alyans ilk tercihler arasındadır. Klasik ve sade tasarımları ile günlük kullanım açısından oldukça kullanışlı olan altın alyans modelleri için alyans modelleri kategorilerimizden ulaşabilirsiniz.

Altın Bakımı ve Temizliği Nasıl Olmalıdır

Yatırım seçeneklerinden biri olan altın ziynet takıları  zamanla kullanıma bağlı olarak parlaklıklarını yitirirler. Sizler için altın takılarınızı parlatmak için 4 muhteşem yöntem anlatacağız.

1.       Öncelikle bir kabı tamamen alüminyum folyo ile kaplayın altının çelik ve benzeri alaşımlarla temas etmemesi gereklidir. Bu kaplanmış kabın içerisine bir yemek kaşığı tuz atıp bir bardak su ile eriyene kadar karıştırın. Suyu kabın içerisine koyarak altınlarınızı bu suyun içinde 2 saat kadar bekletip durulayın. Tuzun içindeki mineraller kiri sökerek altınlarınızın yeniden parlamasını sağlar.

2.       Tencereye su ekleyerek ısıtmaya bırakın. Su kaynamaya başladıktan sonra biraz bulaşık deterjanı ekleyin masa yardımı ile altınlarınızı bu deterjanlı suya bırakarak bekleyin. Daha sonra diş fırçası ile bu suda bekleyen takılarınızı fırçalayın.

3.       1 lt suyun içerisine rendelenmiş sabun(15 gr.) amonyak (100 gr.) ekleyin. Altınlarınızı bu karışımın içine bırakarak yarım saat bekleyin. Bol su ile durulayın ve bir parça deri kumaş ile takılarınızı parlatın.

4.       Altın takılarınızı bir miktar karbonat ile yumuşak şekilde ovalayarak parlamalarını sağlayabilirsiniz.

Eğer sentetik taş detayı veya üzerinde minesi çok olan takılarınız var ise su ile temaslarından koruyun.  Bu taş veya mineler sıcaklık konusunda hassastırlar.Mine eriyebilir veya sentetik taşlar çatlayıp kırılabilir.  Bu yüzden de ziynet eşyalarınızı aldığınız mağazadan profesyonel bir bakım isteyebilirsiniz.  Altın alyans modelleri ile günlük hayatta rahatlıkla kullanabileceğiniz birbirinden güzel tasarımlar ve daha fazlası için bizimle kalın!