Filtrele
Thales Pırlanta Kurye
İstanbul içi 4000 TL ve üzeri alışverişlerde
Kurye ile hızlı teslimat seçeneği
Thales Pırlanta Kargo
Türkiyenin her yerine
Ücretsiz ve Sigortalı Kargo
Thales Pırlanta Teslimat
Dünyanın Dört bir yanına
Sigortalı Teslimat

Beyaz Altın Alyans Modelleri

25 Ürün
Tümü

Son Zamanların Modası Beyaz Altın Alyans

Son zamanların modası olan beyaz altın alyans modelleri birbirinden şık tasarımlar ile sitemizde yerini almıştır. Sarı altın sevmeyenlere sunulmuş bir alternatif olan şık görünüşü ile alyanslarını beyaz altından üretilmiş tasarımlardan kullanmak isteyen çiftler için oluşturduğumuz kategorimize göz atarak muhteşem indirimlerden faydalanabilirsiniz. Altın renginin sarı ve beyaz olmasının nedenlerini sizlere anlatarak merak edilenlere cevap vermek istedik.

Altın renginin değişik olması alaşımlarla alakalı bir konudur. Ham altın sarı renklidir. Bu altına gümüş, çinko, paladyum,bakır gibi bileşenler eklenerek beyaz altın elde edilir. Beyaz altının renk tonunun daha iyi olması için alaşım sağlandıktan sonra rodyum kaplama yapılır. Rodyum ise platin kökenli beyaz ve sert bir bileşendir.

Sarı Altın ve Beyaz Altın Aynı Değerde midir?

Birçoğumuzun yatırım aracı olan altın beyaz olduğu zaman akıllarda soru işareti oluşur. Bunun sebebi değer olarak aynı olup olmadığıdır. Sarı altın ve beyaz altın aynı değerdedir. Altın yumuşak bir maden olduğu için bakır ve çinko gibi karışımlar eklenerek takı üretimi sağlanır. 1000 milyem  altının içindeki has altın miktarı ; 916 (22 ayar) , 750 (18 ayar), 585 (14 ayar), gibidir. 24 ayar altın demek içinde has sarın altından başka bir maden bulunmadığı anlamıdır.  Bir diğer örneğimiz ise daha kolay anlaşılması için ; 18 ayar bir ürününün %0.750 si altındır, geri kalan kısmı ise diğer madenlerden oluşuyor da diyebiliriz.

Beyaz Altın Bakımı

Beyaz altın zamanla kullanıma bağlı olarak sararmalar meydana gelir. Rodyum kaplamadan dolayı oluşan bu sarılıklar satın aldığınız mağaza tarafında rodyum kaplamanın yenilenmesi ile eski parlaklığına getirilmiş olur. Beyaz altın ve pırlanta ikilisi oldukça şık tasarımlar ortaya çıkar. Sizlerde evlilik simgelerinizin beyaz altın alyans olmasını istiyorsanız thales pırlanta'dan güvenle satın alabilirsiniz.