Filtrele
Ürün Grupları
Thales Pırlanta Kurye
İstanbul içi 4000 TL ve üzeri alışverişlerde
Kurye ile hızlı teslimat seçeneği
Thales Pırlanta Kargo
Türkiyenin her yerine
Ücretsiz ve Sigortalı Kargo
Thales Pırlanta Teslimat
Dünyanın Dört bir yanına
Sigortalı Teslimat

İki Renkli Alyans Modelleri

20 Ürün
Tümü

Yeni Trend İki Renkli Alyans

Klasik alyans modellerinden sıkıldınız mı?  İki rengi kullandığımız bazı modellerde taş detaylar ile taçlandırdığımız tasarımlarımıza göz atmalısınız! Bir kısmı beyaz bir kısmı sarı olan bu eşsiz modeller hakkında biraz teknik bilgiler ile merak ettiğiniz tüm soruları cevaplayalım. İki farklı altın rengi kullandığımız için iki renkli alyans denilmektedir.

İki farklı altın rengine sahip parçaların birleştirilme işlemi yapılsa da genelde ; bu alyans modellerinin beyaz kısmı  beyaz altın değildir rodaj kaplamadır. Ürün yıprandıkça altında sarı rengi çıkar biz hizmet kalitemiz gereği tüm müşterilerimize bu konuda bilgi vermekteyiz. Rodaj kaplama yapılmasının nedeni ise ayrı şekilde üretilip montajlama işlemi çoğu modelde elverişli olmamasındandır.

Yapılmış olsa bile kaynak izleri kalacağı için estetik görüntüsünü kaybeder. Daha temiz ve pürüzsüz görüntü için bu işlem uygulanır. Daha önce beyaz altın alyans modellerinde bahsettiğimiz işlemler uygulanır. Zeminin temiz olması gereklidir rodaj kaplama iyi tutsun diye, el ile işlem yapılmaz özel aparatlar kullanılır.

İki renkli altın kaplama modeli tasarımları oldukça işçilik gerektiren tasarımlardır. Kaplama yapılmadan önce saf su ile temizlenerek kaplama yapılmaktadır. Bu işlemler sırasında sarı altın kısmının etkilenmemesi için asetatlı kalem veya oje ile sarı kısım boyanır daha sonra ispirto ile o kısım temizlenir.

İki Renkli Alyansların Bakımı

İki renkli alyans modellerinde tek yada sıralı taş işleme kullanıldığı ve rodaj ile kaplama şeklinde üretildiği için bu tasarımların evde bakımı yapılamaz.

Taş işleme olan diğer tüm mücevherler de olduğu gibi bu modellerde de su ile temasından taş ksımları kısa sürede mat gözükmemesi için kaçınmak gereklidir. Bunun için mağazamıza gelerek profesyonel bakım yaptırmalısınız.

Thales Pırlanta İle Şıklığınızı Tamamlamak İster misiniz?