Filtrele
Ürün Grupları
Thales Pırlanta Kurye
İstanbul içi 4000 TL ve üzeri alışverişlerde
Kurye ile hızlı teslimat seçeneği
Thales Pırlanta Kargo
Türkiyenin her yerine
Ücretsiz ve Sigortalı Kargo
Thales Pırlanta Teslimat
Dünyanın Dört bir yanına
Sigortalı Teslimat

Nişan Yüzükleri

27 Ürün
Tümü

Nişan Yüzükleri Hakkında Bilinemeyenler

Nişan yüzükleri genelde evlilik yüzükleri ile birbirinden ayrı olduğu sanılmaktadır. Birçok ülkede nişan yüzüklerini almak damadın görevidir. Ülkemizdeki gelenekler de ise damadın yüzüğünü gelin alır. Alyanslar nişan sürecinde alınır nişan yüzükleri diye bir ayrımı yoktur. Eski dönemlerde kullanılan ince söz yüzüklerinin yerini ise şimdilerde tektaş yüzükler almaktadır.

Nişan yüzükleri yani alyans ile evlilik teklifi edilmez. Alyans seçerken damat adalarının müstakbel eşleri ile alyans seçimi yapmalıdır. Tüm gelin adayları alyans seçerken kendileri için en güzel alyansı seçerken eşleri için de aynı hassasiyeti göstermektedir. 

Kadınlar evlilik tekliflerinde aldıkları tektaş yüzüğe alyanslardan daha fazla anlam yüklerler. Bir moda veya akım olduğu için tektaş yüzüğe anlam yükleyen eş adayı yoktur. Onlar için sevdikleri adam ile evlilik yoluna girdiklerini temsil eden bir yüzük çeşididir.

Nişan yüzükleri artık günümüzde farklı tasarımlar ile karşımıza çıkmakta seçim yaparken bir hayli zorlanılmaktadır.

Genelde çiftler için üretilmiş alyans kombinleri en çok tercih edilen tasarımlar arasında yer alır. Gelin Adayının yüzüğü taşlı iken aynı modelin taşsız olarak tasarlanmış hali damat adayları içindir. En güzel nişan yüzükleri modelleri için thales pırlantayı tercih etmelisiniz.