Filtrele
Ürün Grupları
Thales Pırlanta Kurye
İstanbul içi 4000 TL ve üzeri alışverişlerde
Kurye ile hızlı teslimat seçeneği
Thales Pırlanta Kargo
Türkiyenin her yerine
Ücretsiz ve Sigortalı Kargo
Thales Pırlanta Teslimat
Dünyanın Dört bir yanına
Sigortalı Teslimat

Osmanlı Koleksiyonu Alyans

14 Ürün
Tümü

Saraylardan Günümüze Osmanlı Koleksiyonu Alyans

Saray mücevherlerini merak ediyorsunuz öyle değil mi? Fotoğraflarda, müzelerde ve dizilerde hayranlıkla izlediğiniz mücevher ve kuyumculuğun saraylar için öneminden kısaca bahsedelim.

Mücevher sadece süs eşyası değil geçmişten günümüze kadar kimliği yansıtan önemli bir detaydır. Kıymetli madenler ve taşlardan yapılan eşsiz koleksiyonlar muhteşem motifler ile eşsiz tasarımlar üretilmekteydi.

Saray Mücevher Atölyesi

Saray mücevher atölyesinde altın, fildişi, sedef, zümrüt, inci, firuze gibi değerli taşlar ve madenler işlenmektedir. Kuyumculuk saray padişahları tarafından sevilmiş ve desteklenmiş mesleklerden biridir.  Yüzyıllarca en saygın meslekler arasında yer almıştır.

 Evliya Çelebi, Yavuz Sultan Selim, Kanuni Sultan Süleyman gibi tarihe damga vuran padişahlar şehzadelik zamanlarında kuyumculuk eğitimi almış padişahlardır. Hatta Kanuni sultan Süleyman hayatı boyunca kuyumcuları koruyup kollaması ile bilinmektedir.

Saraylarda mücevherler günümüzde olduğu gibi saklanmak için değil günlük kullanılmak için vardı. Saray geleneklerinin padişahların yaşamlarının doğal parçaları idi. Bizlerde osmanlı koleksiyonu alyans tasarımlarımız ile çiftleri mutlu etmekteyiz.

Osmanlı Koleksiyonu Alyansların Artı ve Eksileri

Osmanlı koleksiyonu alyans modelleri estetik açıdan oldukça gösterişli koleksiyonlardır. Özel motifler ve eşsiz tasarımlar göz doldurucudur.  Tasarımların siyah kısımları polyesterden elde edilir.

Çok sıcak ve küçük darbelere karşı oldukça hassastır. Günlük kullanım açısından kullanışlı olmayan bu modeller el sabunlarının içerisinde yer alan yüksek oranda kimyasallar bir süre sonra bozulmalara neden olur.

Sizlerde birbirinden eşsiz koleksiyonlar ve indirimler için Thales Pırlantayı takipte kalın.