Filtrele
Ürün Grupları
Thales Pırlanta Kurye
İstanbul içi 4000 TL ve üzeri alışverişlerde
Kurye ile hızlı teslimat seçeneği
Thales Pırlanta Kargo
Türkiyenin her yerine
Ücretsiz ve Sigortalı Kargo
Thales Pırlanta Teslimat
Dünyanın Dört bir yanına
Sigortalı Teslimat

Söz Yüzükleri

11 Ürün
Tümü

Söz Yüzükleri Nasıl Olmalıdır?

Söz yüzükleri kız isteme merasiminden hemen sonraki sözlenme sürecinde ailelerin görüşü alınarak yapılan törenlerde takılan takı grubuna denilir.

Söz yüzükleri ince ve sade bir tasarıma sahip yüzüğün iç kısmına söz tarihlerinin yazılması ile birlikte kullanılır. Daha sonra alyans ve tektaş gibi seçenekler kullanılacağı için söz yüzükleri daha ince olarak seçilmelidir.

 Model ve yüzük ölçüsünden kaynaklanan sorunlar yaşanmaması için çiftler birlikte seçim yapmalıdır. Geleneklerimize göre söz yüzükleri damat adayı tarafından alınmaktadır.

Söz Yüzüğü Hangi Ele Takılır?

Söz yüzükleri sağ elin yüzük parmaklarına takılır. Alyansın evlendikten sonra sol ele geçmesi durumu söz yüzüklerinde geçerli değildir. Bu durumlara pek aldırış etmeyen kişilerin sağ-sol fark etmeksizin herhangi bir parmaklarına taktıkları da bilinmektedir.

Çiftlerin birlikte yaşamak için attıkları ilk adımın şahidi olarak düşünülen söz yüzükleri şimdilerde daha modern tasarımlar ile üretilmektedir.

Günümüzde eskisi kadar kullanılmamakta, bazı yörelerde tamamen kaldırılmış bir merasim olarak direkt alyans takılmaktadır.

Thales pırlanta olarak söz yüzükleri kategorimizde en zarif ve sade modellerimize yer vererek siz değerli müşterilerimizin isteklerini gerçekleştirmekteyiz.