Pırlanta Yüzük Neden Kararır

Pırlanta Yüzük Neden Kararır?

Gördüğün andan seni etkileyen pırlanta yüzüğüne gereken özeni göstermediğinde kısa süre içerisinde ilk gün ışıltısını kaybedeceğini biliyor musunuz? Basit bakım ritüelleri ile birlikte pırlanta yüzük kararmadan kurtularak ışıltılı havasına kavuşur. Mücevherlerinizi kullanırken alacağınız küçük önlemler hem bakım hem de maddi kayıpların önüne geçilebilir.  
Altın ve değerli taş pırlantadan yapılan takıların düşmanı olan klorlu su ve kimyasal bileşenlerdir. Bunun yanı sıra kozmetik ürünler, kişisel bakım ürünleri, parfümler ve ter pırlanta yüzüğün kararmasına neden olur. Bunun için tüm hazırlıklarınızı yaptıktan sonra pırlanta yüzüğünüzü takmaya özen göstermelisiniz.
Pırlanta yüzüğünüz kimyasal bileşenlerden olduğu kadar vücut salgılarından da zarar görmektedir. Vücudumuzun salgıladığı yağ ve kirlenme nedeni ile pırlanta yüzük parlaklığını yitirerek kararır. Özellikle kavurucu yaz sıcaklarında uzun süreli kullanımından kaçınmak gereklidir.
Aynı zamanda pırlanta yüzük veya pırlanta takılarınızla yatağa girmeden makyajınızı temizlemeden önce pırlanta yüzüğünüzü çıkararak fazladan önlem almış olursunuz.

En Doğru Pırlanta Bakım Yöntemleri

Dünyadaki en sert madenlerden olan pırlanta ısı, çizilme ve darbelere diğer taşlara nazaran daha dayanıklıdır. Bu durumda evde değerli pırlanta yüzüğünüze bakım yaparken hata yapma oranını en aza indirmiş olursunuz. 
Pırlanta temizliği evde yapılan ve oldukça basit yöntemleri mevcuttur. Eğer evinizde bu bakımı yapmak istemiyorsanız pırlanta yüzük bakımı için satın aldığınız mağazadan bu bakım işlemini ücretsiz olarak yaptırabilirsiniz. Thales Pırlanta olarak satmış olduğumuz tüm ürünlerin bakımlarını ücretsiz olarak yapmaktayız. 
Sıcak su ve sıvı el sabunu ile hazırlanmış bir karışımla pırlanta yüzük bakımı için en çok tercih edilen ideal yöntemlerden biri olmaktadır aynı zamanda bu işlem için pırlanta yüzük yarım saat bu su içerisinde bekletilir ve yumuşak bir fırça yardımı ile fırçalanarak bol su ile durulanır ve kurutulur.
Bir diğer yöntem olan amonyak ile de temizleme ve bakım işlemini yapabilirsiniz kararmış pırlanta yüzük eski ışıltısına kavuşur. Bu yöntem için bire bir amonyak ve soğuk su karışımı ile diğer yöntem gibi uygulayabilirsiniz. 
Sizlerde pırlanta yüzük dahil tüm pırlanta takılarınız için yukarıda açıkladığımız iki yöntemi evde uygulayabilir veya işinizi garantileyerek satın aldığınız mağazadan profesyonel bir bakım yaptırabilirsiniz.