Filtrele
Thales Pırlanta Kurye
İstanbul içi 4000 TL ve üzeri alışverişlerde
Kurye ile hızlı teslimat seçeneği
Thales Pırlanta Kargo
Türkiyenin her yerine
Ücretsiz ve Sigortalı Kargo
Thales Pırlanta Teslimat
Dünyanın Dört bir yanına
Sigortalı Teslimat

Pırlanta Küpeler

64 Ürün
Tümü

Küpeler Hakkında Hiç Bilinmeyenler

Küpelerin kulak memelerine takılma sebebi direkt göze çarpan bir bölge olmasındandır. Bir diğer nedeni ise kulak memesinin kolay delinmesi olarak düşünülmektedir. Anatomik açıdan kulak memelerinin ne işe yaradıkları hala bilinememektedir.

Hemen her durumda olduğu gibi ilk küpe kullanımı mısırlılara dayanmaktadır. Babiller ve Asya medeniyetlerinde Küpeler sadece erkekler tarafından rütbe olarak kullanılmaktaydı. Zamanla altın işletmeciliği ile birlikte daha zarif tasarımlar ortaya çıkmıştır.

Mücevherlerin bir diğer çeşidi olan küpeler bazen bir kolye, bazen de bir yüzüğe eşlik ederek muhteşem bir tamamlayıcı olurlar. Özellikle pırlanta küpeler bir hediye alternatifi olarak düşünülür. Takılar altın gibi materyallerden yapılır ve pırlanta gibi taşlar eklenerek pırlanta küpeler tasarlanır. Özellikle de takı tasarımlarında günümüzde altın ve pırlanta birleşimi kullanılır.

Küpe Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Küpe kullanımı çok dikkat edilmeyen ve umursanmayan bir durumdur. Bu durumda dikkat edilmesi gerekenleri sizler için hazırladık. Uzmanlar gayet gösterişli olan büyük ve hacimli küpelerin sağlığa zarar verdiklerini açıklamaktadırlar.

 Günümüzde en sık yapılan kepçe kulak estetiklerine ileri yaşlarda büyük ve sallantılı küpe kullanımına bağlı kulak memesi sarkıklığı için operasyonlarının da oldukça fazla olduğu bilinmektedir. Meme yırtıklığı da ciddi sorunlardan biridir. Bu tarz durumlar cerrahi operasyonlarla giderilmekte fakat daha sonrası yeni bir kulak deldirme işlemi yapılmamaktadır. 

Bir diğer nokta ise kıkırdağa açılan deliklerdir. Uzmanlar bu işleme kesinlik onay vermemektedir. Kıkırdakta delik olması durumunda kullanılacak küpe tek taş ve arkadan vidalı olmalıdır. Halka küpelerin takılma riski olduğu için kıkırdağa zarar vermektedir.

Uzun ve sallantılı küpeler gün boyunca kaldığında kulakta ciddi ağrılara neden olmaktadır. Bir diğer dikkat edilmesi gerekenler içerisinde kulağın insanın denge unsurlarından bir bölüm olduğu delik sayısı ve oranlarının iyi hesap edilmesi gereklidir. Kulak deliği sayısı artıkça üst tarafa doğru açılan delikler denge kayıplarına neden olurlar. Sizlerde en doğru seçim için pırlanta küpe tasarımlarımıza göz atabilirsiniz.