Filtrele
Ürün Grupları
Thales Pırlanta Kurye
İstanbul içi 4000 TL ve üzeri alışverişlerde
Kurye ile hızlı teslimat seçeneği
Thales Pırlanta Kargo
Türkiyenin her yerine
Ücretsiz ve Sigortalı Kargo
Thales Pırlanta Teslimat
Dünyanın Dört bir yanına
Sigortalı Teslimat

Pırlanta Bileklikler

49 Ürün
Tümü

Pırlanta Bileklikler Hakkında Hiç Bilmedikleriniz

Takıların tarihçesi genel olarak M:Ö 3000-4000 yıllarında Mezopotamya daha sonra Asya, Afrika ve Avrupa’ya yayılmıştır. Altının bulunması ile birlikte madenciliğin gelişmesi mücevhercilikte yeni bir çağa girilmiş oldu. Özellikle pırlanta bileklik kimi zaman bir kıyafeti bazen de farklı kullanım alternatifleri ile giysilerimize ve boynumuza renk katan aksesuarlardır.

Pırlanta bileklikler evliliklerde damat evi, damadın veya gelinin ailesinin hediye ettiği, birden fazla taşın yer aldığı modellerdir. Daha az taşlı ve sade modeller ise günlük kullanıma uygun olarak tasarlanmıştır.

Pırlanta Bileklik Thales Pırlantadan Alınır

Suyolu adı verilen tümü taşlı olarak 20 cm uzunluğunda üretilmiş bileklikler stoklarda bekletilir. Yüzük kategorisinde anlattığımız küçültme ve büyültme durumu pırlanta bilekliklerde pek fazla olmaz. Bunun yanı sıra ince bileğe sahip kadınlarda genellikle küçültme işlemi yapılmalıdır. Küçültme işlemi büyültmeye göre daha kolay şekilde yapılır ve ortalama bir günde teslim edilir. Büyültme işleminde ise mutlaka ek parça ilave yapmak gereklidir.

Bu işlem ise ortalama olarak 5 iş günü içinde sonlandırılır. İlave büyültmelerde eğer taşlı bir parça değilse ek ücret talep edilmez taşlı ise taşın boyutuna göre ilave bir ücrete tabi tutulur. Bu durum biraz da parça ile alakalıdır. Genelde çok küçük parçalarda ek bir ücret talep edilmemektedir.

Bir diğer nokta ise çok taşlı pırlanta bileklikler yatırım amaçlı değil özel günlerde kullanmak için satın alınması firmamız tarafından önerilmektedir. Özellikle kız çocuklarının mezuniyet törenlerinde anne-babaları tarafından hediye olarak satın alınması da güzel bir hediye seçimi olmaktadır. Pırlanta bileklik yapılırken milleme yöntemi ile tüm parçalar birbirine tutturulur bu nedenle çok fazla katlama bilekliği kırabilmektedir.

Pırlanta Bileklik Bakımı

Pırlanta bileklik de diğer takılar gibi düzenli bakım isteyen aksesuarlardandır. Pırlanta bileklikleriniz için evde bakım yapabileceğiniz yöntemi sizlerle paylaşarak doğru bir temizlik ve bakım yapmanıza yardımcı olmak istemekteyiz.

Gerekli olan malzemeler bulaşık deterjanı, amonyak ve limon tozunu sıcak suya ekleyerek iyice karıştırınız. Daha sonra bir süzgecin içine bıraktığınız pırlanta bilekliğinizi bu suyun içinde bir süre sallamak suretiyle tutunuz. Bu işlem sonunda sıcak su ile durulayarak fön makinesi yardımı ile kurutunuz.

Fön makinesi ile kurutmanın amacı silme yöntemi ile su damlacıklarının kalması taşların parlamasına engel olur.

Not: Ortasında zümrüt olan bazı modellerde bu bakım işlemini yapmak olumsuz durumlara neden olmaktadır. Zümrüt çok hassas olduğu için kırılma tehlikesi mümkündür. Bunun için mutlaka bizlere gelerek profesyonel bir bakım isteyiniz.