Filtrele
Thales Pırlanta Kurye
İstanbul içi 4000 TL ve üzeri alışverişlerde
Kurye ile hızlı teslimat seçeneği
Thales Pırlanta Kargo
Türkiyenin her yerine
Ücretsiz ve Sigortalı Kargo
Thales Pırlanta Teslimat
Dünyanın Dört bir yanına
Sigortalı Teslimat

Pırlanta Kolyeler

167 Ürün
Tümü

Pırlanta Kolye Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Zerafetin ve göz alıcılığın ismi olan pırlanta kolyeler son yılların en gözde takılarından olmuştur. Saray kadınlarının boyunlarından çıkarmadıkları safir ve pırlanta kolyeler artık geleneksel takılar kategorisine girmek üzeredir.

Pırlanta kolyeler satın alınırken dikkat edilmesi gereken konuların üzerinde durulmalıdır. Öncelikle pırlanta kolyeler 4C kuralına uygun olarak üretilmiş taşlar olmalıdır. Bu kurala uygun olan pırlantalar kaliteli olanlarıdır. Doğal bir taş olan pırlantanın ışıltısı ve parlaklığı taşı işleyen ustanın marifetli parmakları ile yakından ilgilidir. Aşkla işlenmiş ve oluşturulmuş pırlanta daha eşsiz olur. Pırlanta kolyeler yıldönümleri, doğum günleri, düğün ve nişan gibi özel günlerde tercih edilebilir bir takıdır. Safir kolye modeli daha çok düğün gibi şaşalı organizasyonlar için tercih edilebilirken diğer özel günler için tektaş modelleri tercih edilebilir. Günlük kullanıma uygun kalpli ve melek kanatlı modeller ise boynunuzdan çıkarmadan kullanabileceğiniz modellerde mevcuttur. Özellikle kullanıma bağlı olarak seçim yapmak dikkat edilmesi gerekenler içerisinde en önemli olanıdır. En doğru seçim kullanımınıza bağlı olarak değerlendirilmelidir.

Pırlanta Kolye Bakımı Nasıl Yapılır?

Pırlanta kolyeler doğal taşlardan olduğu için vücutta terleme yolu, kozmetik ve temizlik ürünlerinin etkisi ile zamanla mat bir görünüme kavuşur. Bu durumda parlaklık ortadan kaybolur. Pırlanta kolyeler de bazı yöntemler temizlenebilir.

Mücevher Temizleme Sıvısı

Temizleme sıvısı satan sitelerden rahatça temin edebileceğiniz özel bir sıvı olan bakım suları üzerlerinde yazılan kullanım talimatlarına uygun olarak temizleme işlemi yaparak parlaklığını tekrar kazandırabilirsiniz.

Profesyonel Bakım

En doğru bakım tekniğidir. Pırlanta Kolyenizi aldığınız yerde bu hizmet verilmektedir. 2 yılda bir kere profesyonel bakım yaptırmak gereklidir. Özellikle bazı kolye ve yüzük modellerindeki dişlerin temizlik ve bakımı için oldukça önemlidir.

Amonyak İle Bakım

Bir diğer bakım ve temizlik yöntemi olan amonyak ile temizlik için gereken bazı malzemeler ile sizlerde evinizde pratik şekilde halledebilirsiniz. Sıcak su, amonyak, limon tozu ,yumuşak diş fırçası, eldiven ve bulaşık deterjanı karışımı ile yapılır. Öncelikle bir bardak sıcak suyu bir kaba boşaltın üzerine bardağın 4/1 kadar amonyağı boşaltın. Pırlanta takınızı bu suyun içerisine bırakarak 20 dk kadar bekletin. Daha sonra bulaşık deterjanı, 1 çay kaşığı limon tozu ve su ile hazırladığınız başka bir kabın içerisine alın ve yumuşak diş fırçası yardımı ile fırçalayın. Ilık su ile durulayarak havlunun üzerinde fön makinası ile kurutun.